Jak radzić sobie ze spadkiem wagi na skutek stresu?

W ciągu pół roku żyję w ciągłym stresie i waga spadła z 52 kg do niecałe 43 kg przy wzroście 156. Czy mam się martwić,co może się stać jeśli waga spadnie jeszcze bardziej,a na to się zanosi mimo,że na siłę wpycham jedzenie bo wiem,że muszę jeść.

Warto przyjrzeć się możliwościom zmiany w kontekście czynników stresowych. Nie tylko w kwestii zaburzeń apetytu, ale chroniczny stres może poważnie i negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu, pogarszać nastrój, stan psychiczny, a nawet być przyczyną niektórych chorób itp. Zachęcam zatem do podjęcia kontaktu z psychologiem i przyjrzenia się głębszym przyczynom nadmiernego stresu i możliwościom zmiany.