Jak rozruszać staw skokowy?

Witam.W 1997 złamałem kość piszczelową i strzałkową.Po 5 miesiącach zdjęto mi gips a po roku zacząłem pracować jako kierowca.Mam pytanie nie mogę zgiąć stawu skokowego jak mógłbym go rozruszać?

Witam,
najpierw powinien Pan udać się do fizjoterapeuty, lub ortopedy w celu rozpoznania, dopiero w następnej kolejności można myśleć o ćwiczeniach. Specjalista powinien ocenić stan po złamaniu oraz zrobić testy czynnościowe.
Pozdrawiam

Witam,
mięśnie po urazie i unieruchomieniu uległy przykurczowi. Można poprawić ruchomość stawu wykonując systematycznie kilka razy w tygodniu ćwiczenia rozciągające. Dla stawu skokowego będzie to np. stanie na palcach, przyciąganie placów ku górze, a także przywodzenie i odwodzenia stopy.
Pozycje dla rozciągania należy utrzymywać przez około 30-40 sekund i powtarzać 3-4 razy.
Po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń staw skokowy będzie miał większą ruchomość.