Jak sobie radzić z agresją w moim wieku?

Witam serdecznie. Mam pewien problem, a mianowicie jestem bardzo agresywna. Często, gdy ktoś mnie denerwuje mam ochotę zrobić jak największą krzywdę tej osobie i powstrzymuję się zazwyczaj poprzez wyładowanie złości na przedmiotach lub sobie, powstrzymuję się nie dlatego, że nie chcę skrzywdzić tej osoby, bo chcę, ale dlatego, że wiem, że będę żałować. Boję się, że w końcu kogoś skrzywdzę, proszę o pomoc.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
w przypadku trudności z radzeniem sobie z agresją zachęcam do zapisania się na zajęcia z TZA - Treningu Zastępowania Agresji. Jest to trening dedykowany osobom, które mają problemy z adekwatnym i odpowiednim rozładowywaniem napięcia. Na treningu uczestnik uczy się alternatywnych sposobów działania zamiast agresywnego.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa