Jak spakować torbę do porodu przez cięcie cesarskie?

Jestem w 33 tygodniu ciąży. Poród odbędzie się przez cesarskie cięcie. W związku z tym mam pytanie. Nie bardzo wiem, co mam spakować do torby dla siebie i mojego maluszka. Wszędzie, gdzie szukałam odpowiedzi, pisze o porodzie naturalnym. Być może rzeczy tam opisane dotyczą też porodu przez cesarskie cięcie,ale wolałabym się upewnić. Bardzo proszę o odpowiedź, jeśli to tylko możliwe. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!!!!!!
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Oczywiście proszę spakować torbę tak, jak w przypadku porodu naturalnego. Rzeczy, jakie będą potrzebne Pani i dziecku są dokładnie takie same w obu przypadkach. Po cięciu cesarskim pacjentki zwykle dłużej przebywają w szpitalu i mają przez personel medyczny regularnie zmieniane opatrunki. Innych różnic zasadniaczo nie ma.