Jak uwolnić się od osoby, która znęca się nad rodziną?

jak uwolnić się od matki tyrana który znęca się nad rodziną który obrała sobie rodzinę za wrogów która nie może darować sobie że ojciec darował im połowę domu dla której sądy i policja stały się codziennością od 10-ciu lat w sądach i na policji która własne dziecko chce zabić w cudzy słowju za to że posiadł coś od ojca którego też nienawidziła

Witaj
Sądząc po wieku,jaki podałeś,matka jest w okresie wymagającym opieki więc na tym powinieneś skupić uwagę.Być może,skoro dzielicie dom,ona boi się,że zamierzasz ją usunąć i przejąć całość,stąd te oskarżenia.Nie zawsze dobrze się układa w rodzinie z dorosłymi dziećmi więc polecam kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą,by lepiej zrozumieć problem i zaradzić mu w pożądany sposób.

Witaj !
Właściwie każdy z nas jest związany z matka i powinna ona spełniać swoją rolę, niestety życie pisze rożne scenariusze i tak jak w pana wypadku w rodzinie doszło do zaburzeń relacji. Jedno to co mogę poradzić aby żyło się panu znośniej to znaleźć w swojej okolicy terapeutę i przerobić te relacje , które są dla pana drażliwe, np pójść do terapeuty RTZ
Pozdrawiam

Witam. Z Pana słów wynika, że znajduje się Pan w bardzo trudnym położeniu trwającym co najmniej od 10 lat. Myślę, że warto porozmawiać z psychologiem, może też negocjatorem, ponieważ on jest specjalistą od radzenia sobie w trudnych sytuacjach interpersonalnych, rodzinnych. Dobrze też jest mieć odpowiedniego adwokata, który pokieruje sprawy sądowe zgodnie z Pana oczekiwaniami. Pozdrawiam

Wyraźne postawienie granic, odcięcie się, odległość pomagają w psychicznym uwolnieniu się od relacji, która przysparza tyle cierpienia.
Warto także skorzystać z pomocy psychologa i konkretnie przyjrzeć się, nie tylko temu, co można zrobić, ale także własnym emocjom, granicom, schematom zachowania. Często zmiana siebie owocuje tym, że zmienia się zarówno otoczenie, jak i relacje w których jesteśmy.