Kobieta , 29 lat Dzień dobry, w piątek mialam tomografię komputerowa szyi z podaniem kontrastu. Po badaniu zrobiło mi się gorąco a twarz stała sie czerwona.Jest juz niedziela a zaczerwienienie i swędzenie twarzy nie ustępuje. Bralam zyrtec, niestety nic nie pomaga. Do tego od badania utrzymuje się stan podgoraczkowy (37, 37.2) i ogólne osłabienie. Czym sobie pomóc?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Proszę przyjmować dużo płynów, wody niegazowanej, która wypłucze kontrast z organizmu.
Gdyby zaczerwienienie i świąd się utrzymywały nadal, proszę iść do lekarza rodzinnego.

pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • AlergologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.
Artykuły na ten temat
Alergia

Alergia na jad owadów

Alergia na jad owadów występuje dość często w klimacie umiarkowanym. Najczęściej mamy do czynienia z reakcją uczulającą na jad owadów błonkoskrzydłowych. Należą do nich: pszczoły, wszechobecne osy, a także, chociaż bardzo rzadko, szerszenie i mało agresywne...