Jak zaradzić powiększaniu się wady wzroku?

Witam, Mam 18 lat i od około 8 noszę okulary, a obecnie noszę soczewki(od jakiś 3 lat).Mimo regularnych kontroli, mój wzrok stale się pogarsza.Obecnie mam wadę -3,75 i -3,25 oraz lekki astygmatyzm. Moi rodzice nie mają wady wzroku. Czy można temu jakoś zaradzić, by moja wada już się nie powiększała?

To mała wada wzroku. Stanie ,gdy Pani przestanie rosnąć.Prawdopodobnie jeśli Pani będzie studiować może jeszcze ok1/2 Dptr się zwiększyć. Nie ma metody ,która z by zapobiegła wzrostowi.Pozdrawiam