Jak zinterpretować takie wyniki krzywej?

Dzień dobry. Zrobiłam badania krzywej glukozowej i wyniki miałam następujące- na czczo 67 mg/dl; po godzinie 62 mg/dl; po 2 godzinach 68 mg/dl przy okazji mam policystyczne jajniki i zanik miesiączki, moja ginekolog przepisała mi metformine przez tydzień jedna tabletka 500mg, później zwiększenie dawki do 2x500mg na dobę.. wywołałam miesiączkę duphastonem 2 tabletki przez 5 dni i w 3 dobie dostałam miesiączki. Po niecałym tygodniu zażywania metfrominy zrobiłam krzywa insulinowa-glukozowa gdzie glukoza na czczo 73 mg/dl; po 30 minutach 91 mg/dl; po godzinie 64 mg/dl a po 2 51 mg/dl zaś insulina na czczo 2,3; po 30 minutach 37; po godzinie 30, zaś po 2 10,7. Dodam, ze od wczoraj występuje u mnie słabe samopoczucie, kołatanie w głowie..

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wyniki są dobre. Należy rozważyć modyfikacje dawki metforminy. Proszę w tym celu skonsultować się z ginekologiem.