Jak znaleźć odpowiedniego partnera?

Mam 21 lat i dziwaczne przemyślenia. Nie wiem, do kogo się z tym zwrócić. Z jednej strony chcę w przyszłości znaleźć sobie jakąś bratnią duszę, z drugiej strony małżeństwa, związki strasznie mnie odrzucają. Jako mężatka narażam się na cierpienia, w przypadku dobrego człowieka na starowdowieństwo,w przypadku staropanieństwa na śmieszność (popularne żarty), ale nie chcę żyć w pojedynkę. Tylko gdzie ja znajdę bratnią duszę? Nie mam żadnych doświadczeń i chyba mieć nie będę. Nie wiem już, co robić.

Zachęcam do porozmawiania - z kimś bliskim lub ze specjalistą (psychologiem), który pomoże dowiedzieć się skąd bierze się ograniczone zaufanie z relacji, wątpliwości co do swoich możliwości, potrzeb i emocji. Zrozumienie siebie pozwoli odnaleźć się w relacjach.

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Biorąc pod uwagę Pani wiek -rozumiem Pani wątpliwości,ale z takim sposobem myślenia to nie ma Pani ruchu - małżeństwo to cierpienie,lub wdowieństwo, staropanieństwo - to śmieszność. Gdzie szukać drugiej polowy ? Jak zdobywać doświadczenie? Dobrze,że nie chce Pani być samotna- to cel.Warto rozpoznać czego Pani oczekuje ,potrzebuje. Może na początek warto poszukać kumpla, przyjaciela. Poznać najpierw siebie ,swoje preferencje i wtedy będzie łatwiej decydować co dalej. Pozdrawiam Jadwiga Broniś- psycholog

Witam
Ma Pani bardzo zdecydowane poglądy na relacje z mężczyznami. Poszukiwanie bratniej duszy jest często dosyć długim procesem i wymaga nawiązywania znajomości i poznawania innych ludzi. Często prowadzi do rozczarowań, ale nie ma innej drogi. Warto rozglądać się dookoła siebie. myślę, że w Pani otoczeniu są ciekawi ludzie trzeba ich tylko dostrzec.Myślę też, że z czasem zweryfikuje Pani swoje poglądy, szczególnie gdy już znajdzie Pani bratnią duszę.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak