Jak zrzucić wagę?

Mam 17 lat, 175 wzrostu i ważę 75 kg. Niby się mieszczę w granicach ale sądzę że jestem gruba. Mam grube uda, brzuch to jeden wielki wałek, buzia okrągła. Moim celem jest 65 kg. Nie mam zielonego pojęcia jak zrzucić kilogramy. Proszę o doradzenie jakiejś diety i ćwiczeń. Mam wysoką motywację i jestem skłonna na poświęcenie.

Witam,

Dieta powinna składać się ze wszystkich produktów i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a więc nie może być to dieta na przykład: białkowa = proteinowa, czy też owocowa. Ważne jest aby dieta zawierała: i węglowodany i białka i nawet tłuszcze. Oczywiście składniki te powinny być w ograniczonych ilościach, ale nie można ich całkowicie wykluczyć z diety.

Drugą kluczową sprawą jest regularność - należy spożywać 4-5 posiłków o stałych porach. Pomaga to zapobiegać napadom głodu oraz przyspiesza metabolizm.

Ponad to, aktywność fizyczna - jest ona niezbędna w odchudzaniu. Należy codziennie się ruszać minimum 20 minut.

Do tego ważny jest odpowiedni dobór produktów pożywczych. Poniżej podaję z czego powinna się składać zdrowa dieta (ilość produktów odnosi się do 1 dnia):

- warzywa 500g
- owoce 100g
- wędlina drobiowa 4 plastry
- tłuszcz 10g
- mięso chude lub ryby 150g
- pieczywo ciemne 4 kromki
- ryż/makaron/kasza 4 łyżki stłowe suchej masy
- produkty nabiałowe o zawartości tłuszczu poniżej 1,5% 600g

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą w redukcji masy ciała.