Nadwaga: czy jestem gruba?

Mam już prawie 12 lat (24.02.2011) będę miała. Ważę 60 kg a mam 159 wzrostu. Czy jestem aż tak gruba??
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które pozwalają na obiektywną ocenę rozwoju osób dorastających Twoja masa ciała znajduje się w granicach szeroko pojętej normy dla wieku. W stosunku do wzrostu jest trochę zbyt duża. Nie należy się jednak tym przejmować. Najprawdopodobniej ma to związek z indywidualnością rozwoju każdego młodego człowieka. Nie powinnaś się odchudzać. Twoja dieta powinna być urozmaicona oraz zawierać składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi skontaktuj się ze swoim lekarzem.