Jaką dietę powinnam stosować przy refluksie żołądkowo-przełykowym?

Witam. Jaką dietę powinnam stosować przy refluksie żołądkowo-przełykowym? Co powinnam jeść a czego nie? Od kilku dniu stosuję miód Manuka, czy pomoże on w zwalczaniu objawów?

Witam,

warto byłby zastosować dietę, która nie pobudza zbytnio wydzielania kwasów żołądkowych. Odradzam zatem wszystkie ostre produkty, a także ciężkostrawne (w tym smażone). Warto byłoby też nie popijać posiłków, ale pić pomiędzy nimi. Kolacja powinna być na ok. 3 godz. przed pójściem spać. Po posiłkach nie powinna się Pani kłaść.
Miód manuka: nie liczyłabym to na wielki efekt. Miód ten jednak na pewno nie zaszkodzi.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/