Jaka powinna być prawidłowa waga przy 162 cm wzrostu?

Witam! Chciałam się poprawić, ważę 48kg, ważyłam się kilka dni temu, więc przytyłam 2kg i jestem na sobie zawiedziona z tego powodu mimo,że nawet nie widzę, że przytyłam, jedyne cycki mi troszkę urosły. Przytyłam 2kg od tabletek antykoncepcyjnych ''N****''. Weszłam na stronę anoreksji i czekam tam na odpowiedź. Niestety, ale te objawy wszystkie mnie dotyczą, chociaż nie uważam,że mam anoreksje ''nigdy w życiu nie mogła bym jej mieć'' dlatego nie chcę iść do lekarza. Proszę odpowiedzieć mi na moje pytanie czy moje BMI jest dobre? Ważę 48kg, a wzrostu mam 162cm. a nie 165cm. Nie jestem wysoka, ale bardzo szczupła. Każdy mówię, że kości mi sterczą jak się mnie dotyka :( smutne to jest i dokuczliwe. Przed tabletkami okres miałam co dwa miesiące, a jak miałam to dopiero po wywołaniu tabletkami od ginekologa i bardzo słabiutki takie plamienie. Czy o może być od tego, że jestem szczupła? Ale 48kg to chyba nie jest aż taka zła waga. żeby zacząć się martwić. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź szybką:*
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 18,3, co oznacza lekką niedowagę. Powinnaś nieco przybrać na masie ciała. Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno wywołać znacznego wzrostu masy ciała. 2 kg o których piszesz to bardzo niewiele. Dodatkowo w zależności od pory dnia ważymy różnie (rano mniej, wieczorem więcej o 2-3 kg). Tak mały wzrost masy ciała o niczym nie świadczy. Nie udzielę odpowiedzi dotyczącej miesiączki, ponieważ nie jestem lekarzem. Mogę jedynie przypuszczać, że powodem braku plamienia może być zbyt mała podaż energii w ciągu dnia oraz pewne dolegliwości. Radzę wybrać się do lekarza, który stwierdzi, jaka jest przyczyna.

Pozdrawiam.