Jaki jest powód słabego wytrysku u męża?

Dzień dobry! Bardzo staramy się z mężem o dziecko, ale coś nam nie wychodzi. Co miesiąc przychodzi okres. Zauważyłam, że mój mąż ma słaby wytrysk, czy powinien brać jakieś leki. Czy to nie przeszkadza z zajściem w ciążę? A mój mąż pracuje jako kierowca w nocy. Może Państwo doradziliby mi jakie ma mąż lub ja brać leki, bym mogła zajść w ciążę. Bierzemy kwas foliowy razem. Od 1.5 roku. Staramy się już 4 lata i nic. Nie wiem co już robić. Proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam, mmalwa
ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że czas najwyższy, by udali się Państwo do lekarza ginekologa zajmującego się diagnostyką i leczeniem niepłodności. Cztery lata to już długi okres starań, szczególnie jeśli starają się Państwo regularnie i potrafi Pani określić, w których dniach cyklu jest Pani płodna.

Zbyt mała objętość ejakulatu może być przeszkodą w staraniach o dziecko. Prawidłowo powinna ona wynosić więcej niż 3 ml. Praca za kółkiem może też sprzyjać problemom z jakością nasienia, ponieważ wiąże się często z przegrzaniem jąder. Trudno jednak tutaj spekulować. Lekarz, do którego się Państwo udadzą, zleci odpowiednie badania (prawdopodobnie nie tylko u męża).

Pozdrawiam serdecznie!