Jaki ząb powinnam usunąć w tym przypadku?

Witam, parę dni temu zauważyłam że wyrasta mi ósemka. Dziąsło jest napuchnięte i mocno boli. Wydaje mi się że ząb źle rośnie tzn mam siódemkę która wrasta mi w dziąsło ale nie przeszkadza i bardzo odbiega od łuku zębów. Ósemka rośnie w miejscu przeznaczonym dla 7. Czy w takim wypadku powinnam usuwać 8 czy 7? Wizyta u ortodonty będzie dopiero za 1,5 miesiąca. Dodam jeszcze że miałam aparat na zęby i boję się że ta 8 wykrzywi mi zęby. Bardzo proszę o radę co zrobić.

Witam serdecznie,

Opisywane przez panią przypadek wskazuje na miejscowy stan zapalny w miejscu wyrzynającego się zęba. Proszę niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację i leczenie. Do czasu wizyty proszę szczególnie dokładnie oczyszczać obrzęknięte, bolesne dziąsło i płukać antybakteryjnym płynem do płukania jamy ustnej.