Jakie badania hormonów przed planowaniem ciąży

Dzień dobry, chciałabym profilaktycznie zrobić sobie badania hormonów w kierunku starania o ciążę. Zależy mi na dość szczegółowych hormonach. Nie wiem jednak jakie badania i w którym dniu cyklu powinnam wykonać. Badania chcę zrobić "na własną rękę" gdyż jestem po 1 poronieniu oraz od ponad roku bezskutecznie staram się o ciążę, a nikt nie chce mi nic zlecić. Póki co badałam wyłącznie prolaktynę oraz tarczycę, robiłam też HSG. Proszę o pomoc. J.

Elżbieta Rhone

Witam,
wykonywanie takich badań bez konkretnych wskazań jest bezcelowe - często badania hormonalne wychodzą nieprawidłowo nawet u osób, które nie mają problemów z płodnością. Wystąpienie jednego poronienia nie musi świadczyć o żadnych problemach z płodnością u Pani.