Jakie badania kontrolne powinnam wykonać?

Dawno nie byłam u lekarza, a mam ostatnio trochę wolnego czasu i zastanawiam się, czy warto wybrać się profilaktycznie do lekarza i wykonać jakieś badania? Byłam dość długo w pracy za granicą i chciałabym sprawdzić stan mojego zdrowia. Mamy bezpłatne badania, które może zlecić mi lekarz, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pani żadnych niepokojących objawów, żadnych oznak choroby, to w tak młodym wieku właściwie nie ma wskazań do wykonywania badań profilaktycznie. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ, który ewentualnie zdecyduje o konieczności wykonania badań.