Jakie badania wykonać przy skaczącym tętnie?

Witam !Od ok miesiaca mam skaczace tetno w stanie spoczynku tetno wynosi ok 96-102 uderzen na miute.Mam nadczynnosc tarcycy przyjmuje letrox 50 tke.Puls w stanie spoczynku mam tyle,az boje sie pomyslec ile mam podczaswysilku , Nie mam iych objawow ! od pewego czasu czuje szmery w plucach jestem alergiczka ,szmery sa slabiutke a jedak sa?jakie badania powinam wykonac?co to moze byc?

Lek. Wojciech Zygmunt

Tętno prawie mieści się w granicach normy. Może to być zwyczajna tachykardia wywołana chorobą podstawową (nadczynnością tarczycy). Jednakże w jej przebiegu może dochodzić również do rozwoju arytmii (najczęściej migotania przedsionków). Polecam przede wszystkim skontrolować wyniki badań hormonalnych (TSH, fT3, fT4), wykonać badanie EKG, oraz Holter-EKG (24 godzinna rejestracja rytmu serca). Nie zaszkodziłoby również wykonać RTG klatki piersiowej, oraz z badań laboratoryjnych: CRP, Morfologia krwi obwodowej. Pozdrawiam i życzę lepszego samopoczucia i zdrowia!