Jakie mogą wystąpić powikłania u dziecka, jeśli dziadkowie byli w związku kazirodczym?

Kazirodztwo. Witam, w najbliższej przyszłości planuje zajsc w ciąże. Niestety w mojej rodzinie byl epizod kazirodztwa. Rodzice mokej mamy byli kuzynami. Z tego zwiazku powstala moja mama ktora jest całkowicie zdrowa i siostra mojej mamy która byla ewidentnie niedorozwinieta. Chodziła do szkoly specjalnej. Podjerzewam ze nie umiala czytac i pisac. Zmarla w wieku 50 lat. Miala wade serca. Podejrzewamy z rodzicami zespol downa ale jej wyglada nie do konca sie z tym pokrywa. Stad moje pytanie z jakim lekarzem powinnam sie skontaktować oraz jakim ryzykiem jestem obarczona

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję, że zechciała się Pani podzielić swoją częścią historii osobistej i jest to informacja dla Pani, że jest Pani świadoma i bierze Pani odpowiedzialność za kreowanie swojego życia.

Rozumiem (tak jak potrafię) Pani obawy, ale...
Okazuje się, że (aż !)) 90 procent Tego, O czym myślimy po prostu nie wydarza się...
Z drugiej strony, To o Czym myślimy, to przyciągamy To...?
Myślę, że wstępna konsultacja z lekarzem od planowania ciąży mogła by rozwiać Pani wątpliwości.

Myślę, że też pomocna byłaby dla Pani taka zwyczajna rozmowa z psychologiem.
Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com