Jakie narządy badać, żeby zdiagnozować niedoczynność?

Witam chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonego lekarza. Bez urazy ale większość dermatologów nie wiem nic o TRĄDZIKU. Problem wygląda następująco pojawiają mi się zmiany trądzikowy tylko po spożyciu cukrów - Kiedy ich nie jem nie mam ani jednego wyprysku. Mam już 22 lata trądzik młodzieńczy przeminął. Jakie narządy badać żeby zdiagnozować niedoczynność? Myślałem o trzustce może nie trawie cukrów i wędrują ona do wątroby robiąc chaos?

Jakie cukry ma Pan na myśli? Jeśli chodzi o sacharozę , fruktozę i laktozę,to nie trawią ich enzymy trzustkowe tylko rąbka szczoteczkowego jelita cienkiego. Jeśli jest nietolerancja, to znaczy , że jest niedobór tych enzymów - można brać lactocontrol czyli laktazę w tabletkach, ale strawi on tylko laktozę . Na sacharozę i fruktozę nie ma rady - trzeba unikać (cukru, słodyczy, miodu , owoców z dużą ilością fruktozy czyli tzw. wzdymających).