Jaskra otwartego kąta obu oczu

Hist. choroby:15.12.14 diagnoza -jaskra otwartego kąta obu oczu.(Pole widz.) .Ciśn. R-18.,L-22. 30.03.2015 (HRT, pole widzenia).Brak progresji w jaskrze. 9. 06.2015 diagnoza-otworopochodne odwarstwienie siatkówki oka lewego z przedarciem.Zaćma początkowa obu oczu. 15.06 vitrectomia(ponowne odwarstwienie,w planie reoperacja PPV). 22.06-fakoemulsyfikacja zaćmy oka lewego. 2.07-wizyta u Okulisty.Wizyta krótka bez zaleceń. Jak często wykonuje się badania diagnostyczne np. pole widz. HRT itd ?

Witam. Ja wykonuję Oct ,GdX lub Hrt 1x w roku, a pole widzenia progowe jaskrowe co 6 miesięcy. Progresję jaskry mozna ustalić mając minimum 6 wyników pola widzenia. Wazne jest obniżenie ciśnienia w oczach do poziomu ustalonego przez lekarza czyli docelowego. Systematycznośc jest ważna. Pozdrawiam