Podejrzenie początków jaskry

Witam, Lekarz rodzinny podejrzewał,że mam nadciśnienie i skierował mnie do okulisty na badanie dna oka. Nadciśnienia brak. Badanie wyszło ok, ponowna kontrola - badanie pola widzenia - też ok jednak okulista stwierdził, że zmienia mi się ciśnienie w oczach ale w normie. Specjalista w klinice wykonał pachymetrie, pole. Mam za grubą rogówkę, tarcze jaskrowe i jakieś mgiełki na oczach (może wrodzone) dostałam skierownie na gdx i hrt. Czy to mogą być początki jaskry? Mam 34 lata, w rodzinie nie było

Witam. Proszę się spokojnie dobadać.HRT to dość historyczne badanie. Najnowszym hitem jest badanie komórek zwojowych siatkówki, a pole widzenia należy zrobić 5-6 razy. Potem można coś u Pani rozpoznać. POzdrawiam