Jasnoróżowe plamienie przy stosowaniu Yasminelle

Dzień dobry, Mam 23 lata od 3 biorę tabletki yasminelle. Dziś czyli równo 7 dni przed końcem opakowania wystąpiło u mnie jasnoróżowe plamienie i ból jak przy menstruacji. Żadnej tabletki nie pominęłam, nie wystąpiły wymioty, ani biegunka. Nie brałam również żadnych leków. Trochę się martwie co to może być. Dodam, że od około tygodnia zaczęłam ćwiczyć i jeść dużo warzyw, ale nie wiem czy to może mieć wpływ. Z chłopakiem ostatni raz współżyłam w poniedziałek. Czy to oznaka choroby lub ciąży?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jednym z objawów ubocznych stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą być nieregularne krwawienia. W takiej sytuacji można wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ciąży (choć ciąża jest bardzo mało prawdopodobna). W przypadku pojawienia się ponownie nieregularnego krwawienia sugeruję konsultację u ginekologa.