Jestem chłopcem - jak mam schudnąć?

Jestem chłopakiem. Mam 12 lat, 76 kg wagi i ok. 163cm wzrostu. Obwód brzucha to aż 96 cm!!! Co mogę zrobić żeby schudnąć ?!
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w stosunku do wzrostu i wieku i wskazuje na otyłość, która ma negatywny wpływ na zdrowie. Nie powinieneś jednak podejmować prób odchudzania na własną rękę. Porozmawiaj z rodzicami i udajcie się na konsultację lekarską lub do dietetyka. Trzeba sprawdzić, czy przyczyną nadmiernej masy ciała są jakieś zaburzenia w Twoim organizmie, czy zbyt duża ilość przyjmowanego jedzenia i mała aktywność fizyczna.\

Dopiero wówczas będziesz mógł podjąć działania tj. zastosować odpowiednią dla Ciebie dietę i aktywność fizyczną. Odchudzanie na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku, a nie mając o Tobie żadnych dodatkowych informacji nie mogę zalecić konkretnego postępowania.

Pozdrawiam