Karmienie piersią oa nauka samodzielnego spania

Witam, wiele osób poleca jako sposób odzwyczajenia dziecka od spania z piersią w buzi sposób na " wypłakanie" się, wyjście z pokoju na minutę potem 3,5,7 itd,, że potrzebna jest konsekwencja i determinacja....ale czy taka medota nie zrobi dziecku krzywdy emocjonalnej na przyszłość?? Smoczkiem dziecka się nie uspokoi- dziecko nie chce smoczka, jest uparte bardzo i jak zaczniemy z mężem tą metodę obawiam się że będzie płakało...wrzeszczało nawet kilka godzin co zrobić? proszę o pomoc...

Nie ulegaj dziecku, nie ucz go manipulacji przez wywierana wpływu emocjonalnego :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Ważne byłoby także w jakim wieku jest dziecko?
Jeśli jednak postanowiła Pani nauczyć samodzielnego spania- warto zrobić to stopniowo i konsekwentnie. Najpierw odzwyczaić od spania z piersią w buzi, a po jakimś czasie nauczyć spania samodzielnego. Na początku Malec będzie protestował i rzeczywiście ważne, by nie opuszczać go całkowicie czekając aż zaśnie ze zmęczenia płaczem. Jednak można utulić, zapewnić obecność rodzica, ale nie podawać piersi. Dziecku często łatwiej jest wówczas, gdy robi to tata ("nie pachnie" mlekiem i nie kojarzy się tak bardzo ze ssaniem piersi). Warto także zmienić skojarzenie dziecka spania ze ssaniem- czyli znaleźć nowe, inne miejsce na karmienie (np fotel, krzesło), a łóżka używać do spania. Tu także ważna będzie konsekwencja. Konieczne będzie także uzbrojenie się w cierpliwość, a także założenie, że taka zmiana będzie wymagała poświęcenia kilku lub kilkunastu nocy.