Co zrobić, żeby 18-miesięczny syn przespał całą noc?

syn ma 18 mies. jest karmiony piersią, ładnie pije z kubka. w ciągu dnia 8.00- pierś, 11.00- kanapka+zbożowa, 12.00-pierś do drzemki (1,5 h),16.00- obiad ( mały), 18.00- pierś, 21.00-kanapka. Problem: w nocy budzi się 7 razy - to norma, a bywa że więcej. Ja śpię z dziec od jego urodzenia, żeby łatwiej go karmić w nocy. próbowałam dziecko nauczyć smoczka, butelki i w dzień trochę popije z butli, smoczkiem się bawi, ale w nocy nie chce. co zrobić,żeby przespał całą noc,co podać do picia?Dziękuję

Milena Lubowicz

Najprawdopodobniej problemy dziecka ze spaniem nie wynikają z głodu, a z potrzeby przytulania, bliskości oraz przyzwyczajenia do piersi. Sugerowałabym raczej odzwyczajanie od ssania piersi w nocy, gdy dziecko nauczy się, że w nocy nie ma piersi, nie będzie miało się po co budzić. Oczywiście jest to proces trudny i żmudny.
Pozdrawiam