Karmienie piersią i nieprzespane noce u 9-miesięczego syna

Witam. Karmię syna piersią - ma 9 miesięcy. Ciągle mi się budzi w nocy. Najpierw prześpi 3 godziny, budzi się - dostaje pierś i potem pobudki co godzinę. Próbuję go również nosić zanim podam pierś - nie zawsze jednak udaje mu się tak zasnąć. Je już normalnie, więc na pewno w nocy nie jest głodny. Smoczka nie ma, więc podejrzewam, że pierś mu go zastępuje. Czy jest jakiś sposób by wreszcie spał całą noc. Zastanawiam się czy nie odstawić go całkowicie od piersi - może to pomoże?

Milena Lubowicz

Być może to wynika z potrzeby bliskości. Proponuję spróbować podać dziecku smoczek albo w nocy gdy budzi się co chwilę nie podawać piersi, a na przykład butelkę z wodą. Niestety każde dziecko jest inne i nie ma uniwersalnej metody. Może też Pani np. zrezygnować z nocnych karmień zastępując je butelką, a zostawić pierś w dzień.
Pozdrawiam