Kaszel u 3-miesięcznej dziewczynki karmionej piersią

Witam, Mam 3 miesięczną córeczkę od wczoraj kaszle (kaszel suchy co godzinę ,dwie) brak gorączki i innych objawów choroby. Czy powinnam się zgłosić do pediatry teraz czy poczekać na rozwój sytuacji ? Ewentualnie co bezpiecznego mogę zrobić , podać na "własną rękę" .Mała jest karmiona wyłącznie piersią.

Lek. Marta Jaruchowska

Kontynuowac karmienie piersia, bo sa tam p/ciala od Pani. Mozna zastosowac toaletke noska- rano i wiecz woda morska plus frida sciagnac, leki p/zapalne np nurofen forte 10mg /kg co 8 h lub paracetamol 10mg/ kg co 6-8 h. Jesli nie bedzie poprawy po dniu/dwoch niech dziecko zobaczy pediatra.lub gdyby kaszel sie nasilal, wystapila goraczka lub dziecko nie chcialo pic to prosze o szybszy kontakt z lekarzem.