Kiedy opuchlizna dziąsła zniknie?

Jak długo schodzi opuchlizna po ropniu na dziąśle? Ponad 2 tyg temu pojawił mi się bardzo duży ropień na dziąśle. Dentysta otworzył ząb mimo to ropa nie zeszła. Dlatego dentysta przebił mi dziąsła i włożył dren który odprowadzał ropę, miałem go 3 dni, do tego miałem przypisany antybiotyk. Minęło 2 tygodnie od zabiegu, ropień zszedł ale lekka opuchlizna twarzy utrzymuje się do teraz, dużo mniejsza niż była ale jednak jest ona widoczna. Czy jest to normalne? Czy jest czym się niepokoić?

Jeśli opuchlizna utrzymuje się po upływie 2 tygodni, warto skonsultować się z dentystą. Może to wskazywać na to, że w ranie wciąż pozostaje płyn lub że stan zapalny nadal istnieje. Dentysta może zdecydować, czy należy zastosować dalsze leczenie lub przepisać antybiotyk.

Jeśli opuchlizna jest bardzo dotkliwa lub występują inne objawy, takie jak gorączka, ból głowy lub ból w okolicy ropnia, należy jak najszybciej skonsultować się z dentystą lub lekarzem. W takich przypadkach może to oznaczać, że ropień nie jest w pełni wyleczony i należy go nadal leczyć.

Jeśli po 2 tygodniach opuchlizna jest nadal widoczna, ale nie ma poważnych objawów, najlepiej jest po prostu dać jej czas. Zazwyczaj niewielka opuchlizna powinna ustąpić w ciągu kilku następnych tygodni. W razie wątpliwości lub obaw zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli szukasz dobrego stomatologa w Białymstoku, to skorzystaj z usług chirurgii stomatologicznej, endodoncji, protetyki, stomatologii zachowawczej i estetycznej.