Opuchlizna dziąsła i tępy ból po leczeniu zęba

Dzień dobry! Miałem wizytę u dentysty z powodu pojawienia się ropy pod 5, która była plombowana. Dentysta spuścił ropę na pierwszej wizycie. Na drugiej przystąpił do kanałowego leczenia, ale przy 3 kanale wyczuł stan zapalny więc przepisał antybiotyk i zamknął chwilowo zęba. Ząb nie bolał mnie wogóle, opuchlizna zeszła do momentu pójścia do pracy (pracuje na mrozie). Dziąsło opuchło i czuć tępy ból. Czy wszystko jest w porządku?

Witam,
skoro boli i jest opuchlizna to nie wszystko jest w porządku... Mróz nie ma to znaczenia (raczej działa obkurczjąco i zmiejsza obrzęk.
Najprawdopodobniej ma Pan zaostrzenie stanu zapalnego stąd objawy o których Pan pisze. Efekt antybiotyku będzie odczuwalny dopiero po 2-3 dniach , więc jeżeli objawy są bardzo dotkliwe , proszę udać się do dentysty który rozpoczął leczenie.
Pozdrawia,