Kiedy starać się o ciążę?

Dzień dobry. Mój mąż ma problem z alkoholem. Wygląda to tak, że co dwa miesiące pije parę dni. Ostatnio pił tydzień (codziennie około 0,5 l wódki). Potem dwa miesiące nic nie pił i ostatnio znowu pił 3 dni. Zaczął leczyć się z alkoholizmu ( zaszycie). Chciałabym mieć dziecko, stąd moje pytanie - po jakim czasie od niepicia możemy zacząć się starać o dziecko, aby alkohol nie miał negatywnego wpływu na nasienie? Dziękuję.

Szanowna Pani, większym problemem jest choroba alkoholowa męża niż wpływ alkoholu na nasienie. Należy zapewnić dziecku najlepsze warunki do rozwoju, alkoholizm temu nie sprzyja