Kłótnie z chłopakiem

Dzień dobry, ostatnim czasem ciągle sie kłóce ze swoim chłopakiem, ponieważ jemu się nie podoba częstotliwość naszych spotkań ze soba (tylko w weekendy). Jest to spowodowane tym, że wybralismy różne miasta i różne uczelnie, jednak odległość między nimi to tylko 2 godziny. On przez tą całą sytuacje w tygodniu ma złe humory i nie da się z nim normalnie porozmawiać. Nie wiem co powinnam zrobić z tą sytuacją, ponieważ mi spotykanie się w same weekendy nie przeszkadza, natomiast jego zachowanie tak.

Witam,

przede wszystkim chciałam zaznaczyć, że bycie w związku na odległość jest bardzo wymagające od obydwojga partnerów. Muszą szczególnie zadbać o to, by te krótkie momenty, które spędzają razem były spędzone na 100%, by jak najlepiej wykorzystać czas spędzany razem. Jednocześnie kłótnie mogą być oznaką, że Pani Partner gorzej znosi tę sytuacją i próbuje zakomunikować tę informację Pani. Warto więc znaleźć sposób na spokojne porozmawianie o potrzebach, czego mu dokładnie brakuje/co przeszkadza i wspólnie zastanowić się, jak można tej sytuacji zaradzić. Jeśli są Państwo wciąż razem, świadczy to o tym, że dyskomfort spowodowany sytuacją jest mniejszy niż chęć/radość z bycia razem. Dlatego też zachęcam przede wszystkim do skupienia się na tym, co w Państwa związku jest pozytywne, co Państwa razem trzyma blisko, pomimo odległości, czyli co buduje Państwa relację. Natomiast temu co przeszkadza, warto się przyjrzeć pod kontem jakie mają Państwo pomysły, by zaradzić tym uciążliwościom, co mogą Państwo zrobić, by lepiej je znosić, a może nawet usunąć..? Być może Pani Partner będzie miał jakieś propozycje, które będą mogli Państwo rozważyć?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Najlepiej zapytać go jakie ma propozycje w związku z tym na rozwiązanie tego problemu i co z tego jest realne. Zawsze po zajęciach może do Pani przyjeżdżać poświęcając dojazd na naukę, żeby nie marnować czasu. Jeżeli nie ma pomysłów to nie ma też innego wyjścia niż zaakceptować sytuację. Chyba że szuka wymówki do jakiegoś radykalniejszego rozwiązania.
Pozdrawiam.