Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość o przyjaciółkę chłopaka

Witam! Mam 20 lat. Od jakiegoś czasu jestem zazdrosna o przyjaciółkę mojego chłopaka. Razem organizowali studniówkę. Dużo się kontaktowali. Na początku nie przeszkadzało mi to, później zaczęłam robić mu wymówki. Rozmawiają ze sobą kilka razy dziennie. Bardzo często, nie mogę się do niego dodzwonić, bo jest zajęte. Ja się denerwuję, płaczę. Staram się z tym walczyć, bo to rozwala nasz związek. Boję się, że sama nie poradzę sobie z tą złością, zazdrością, płaczem. Bardzo proszę o poradę.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Akcje edukacyjne a rzucanie palenia

Wiele kobiet nie rezygnuje z palenia podczas ciąży. Czy można w jakiś sposób zmienić tę sytuację? Czy akcje edukacyjne mogą cokolwiek zmienić? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam Rzeczywiście zazdrość jest niszcząca dla związku..Pani jest jego dziewczyną, a tamta przyjaciółką. To jest inny rodzaj relacji.. W tej chwili Pani chłopaka i jego przyjaciółkę wiążą: wspólne cele: studniówka i matura. U Pani szuka uczucia, wsparcia, wzmocnienia - proszę postarać się być z nim w tym trudnym okresie. Proponowałabym aby wykorzystała Pani wolny czas ( bez niego) na realizację swoich celów, pasji, zaległości towarzyskich. pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

umów wizytę 0

Warto porozmawiać o tym z chłopakiem. Powiedzieć o swoich obawach, uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach,. Zapytać go o to samo. Razem ustalić wspólne zasad działania, które nie będą przekraczać granic, ani ranić żadnego z Państwa. Brak motywacji czy zmiany może też być sygnałem dotyczącym zaangażowania i motywacji chłopaka w tej relacji.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety