Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silna zazdrość o chłopaka

Witam mam problem a mianowicie chodzi o to,że ogromnie jestem zazdrosna o swojego chłopaka. Wiem,że nie powinnam i staram się tego nie robić ale samo wychodzi. Jak widzę,że rozmawia z jakąś koleżanką i się świetnie bawi, uśmiecha to napada mnie szał i zazdrość to nie jest normalne ponieważ nie jesteśmy małżeństwem i wiem,że może mieć przyjaciół i rozmawiać z kim chce. Trapi mnie to bo nie moge z tym funkcjonować. Czy ze mną coś jest ? . Może to jest spowodowane tym,że mam niską samoocene NIEWIEM
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Poczucie własnej wartości - Polacy na tle świata

Mgr Agata Kulpa-Kulpińska
Mgr Agata Kulpa-Kulpińska Psycholog

Witam, źródłem zazdrości może być niska samoocena. Jeśli brakuje pani wiary we własną atrakcyjność, nie szanuje Pani siebie, takiej jaką jest z wadami i zaletami, to może Pani oczekiwać, że chłopak tak samo myśli i czuje. Trudno wtedy mu ufać. Zazdrość jest efektem Pani myśli, wyobrażeń, uczuć do samej siebie. Zachęcam do rozwoju osobistego, szukania drogi do miłości własnej. Może w Pani mieście są miejsca oferujące treningi rozwoju osobistego lub warsztaty psychologiczne. To może być pierwszy etap w budowaniu samoakceptacji i bezpiecznych, ufnych związków. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Bardzo często nadmierna zazdrość wiążę się z obniżonym poczuciem własnej wartości, niepewności siebie i co do swojej roli w związku, nadmiernej zależności itp. Warto porozmawiać o swoich trudnościach z psychologiem. Pomocna może być też np. lektura książki poradnikowej (dot. związków, relacji, autorstwa psychologa czy terapeuty) czy dobrego forum internetowego dla osób radzących sobie z zazdrością.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy