Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zwalczyć zazdrość o koleżankę w pracy narzeczonego?

Jestem zazdrosna o koleżankę z pracy mojego narzeczonego. Jest kierownikiem i wiem ze ona jako jedna z nielicznych dobrze sobie radzi. Bardzo szybko dzięki temu awansowała. Wczesniej miala spore doswiadczenie w tego rodzaju peacy. Bardzo jej tego zazdroszczę jako ze ja wciąż studiuje i nie udaje mi się znaleźć dobrej pracy. Mój narzeczony wie o moim problemie, i wspiera mnie w przezwyciezeniu zazdrości. Twierdzi ze nie mógłby byc z nikim innym niż mną. Mimo wszystko jestem zazdrosna o czas jaki spędzają ze sobą w pracy. Oprocz spraw zawodowych rozmawiają również na inne koleżeńskie tematy. Nie chcę żeby dobrze mu się z nią spędzało czas. Nie podoba mi się też jak wychodzi gdzies na imprezy bo myślę ze lepiej się bawi z nimi niż ze mną. Jak to zwalczyć?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Rola kampanii edukacyjnych w leczeniu depresji

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby dla Pani praca rozwojowa nad samooceną, gdyż nadmierna i nieuzasadniona zazdrość wskazuje na zaniżone poczucie własnej wartości , stąd nieadekwatne postrzeganie siebie.

Zachęcam Panią do takiej pracy, poprzez uczestnictwo w treningach z poczucia własnej wartości, z asertywności lub poprzez pracę z psychologiem.

Życzę Pani pomyślności, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
Dr Krzysztof DudziĹski
Dr Krzysztof DudziĹski Psychoterapeuta

Witam serdecznie, radziłbym zasięgnąć fachowej porady, a więc skonsultować się jak najszybciej z psychoterapeutą lub ewtl. psychologiem. Aby Pani pomóc potrzebne jest dłuższa rozmowa z Panią i analiza Pani struktur kognitywnych. Pozdrawiam

Mgr Dorota Nowacka
Mgr Dorota Nowacka Psycholog

Witam, rozumiem że jest Pani zazdrosna o koleżankę z pracy Pani narzeczonego. Jej osiągnięć, tego że ma cechy które również u siebie chciałaby Pani widzieć. Zazdrość bierze się z poczucia niepewności, niższej samooceny. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie Dorota Nowacka psycholog rejestracja@psycholognowacka.pl www.psycholognowacka.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy