Kłujący ból umiejscowiony pod żebrami w 19. tygodniu ciąży

Witam , Jestem w 19 tyg ciazy, kiedy klade sie na lewym boku odczuwam klujacy/zatykajacy bol umiejscowiony tuz pod zebrami po lewej str. blizej srodka klatki piersiowej. Bol jest na tyle dokuczliwy ze nie jestem w stanie spac na lewym boku. Prosze mi powiedziec czy mam powody do niepokoju czy to normalne? Pozdrawiam serdecznie Anna B

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Dolegliwości bólowe tej okolicy są bardzo częste u kobiet w ciąży, niemniej jednak dla pewności powinna Pani zgłosić się z tym problemem do lekarza, który prawdopodobnie skieruje Panią na usg jamy brzusznej ( konieczne jest wykluczenie innych możliwych przyczyn tych dolegliwości). Pozdrawiam