Kołatanie serca a wypełnianie żył szyjnych

Witam. Co moze byc powodem wypelnienia zyl szyjnych w pozycji lezacej na plasko na plecach a takze przy sklonie w przod. Szczegolnie ujawnia sie to w srodku nocy podczas snu i wymusza postawe siedzaca, czasami dolacza sie do tego kolatanie serca. Bywa ze odczuwam przy tym zagrozenie zycia, czuje tez czasami cieplo w czaszce. Usg zyl szyjnych nie wkazalo nieprawidlowosci. Mam skrzywienie kregoslupa i arytmie serca. Co z tego moze byc powodem mojej dolegliwosci? Dziekuje za odpowiedz.

Przyczyną może być niewydolność mięśnia sercowego np. spowodowaną zaburzeniem jego rytmu pracy (arytmia). Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z kardiologiem.