Krępujące białe krostki na żołędzi penisa

Witam, mam problem ze swoim penisem. Otóż mam na żołędziu białe krostki. Obecnie mam 19 lat a pojawiły się jak miałem około 15, nie przeszkadzają mi tzn. nie bolą, nie swędzą; jednak nie ukrywam że są krępujące dla mnie przy partnerce. http://iv.pl/images/25851671806023587781.jpg http://iv.pl/images/00000474165879415105.jpg Pytanie co to może być, i jak to wyleczyć...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany te to nic innego jak grudki perliste. Grudki perliste prącia są fizjologicznymi zmianami w obrębie korony żołędzi, które czasami przechodzą na rowek zażołędny. Częstość występowania grudek perlistych szacuje się na 7 - 10 % u nieobrzezanych mężczyzn. W obrazie klinicznym dominują małe perlisto - białe grudki, które układają się okrężnie wokół korony żółędzi. Grudki perliste są fizjologicznymi - prawidłowymi tworami nabłonka pokrywającego żółądź. W przypadku defektu kosmetycznego wynikającego z dużej ilości lub dużych rozmiarów grudek perlistych możliwe jest ich chirurgiczne usunięcie. Wielu mężczyzn nie akceptuje wyglądu żołędzi pokrytej grudkami perlistymi i domaga się ich usunięcia. Leczenie polega na usunięciu chirurgicznym lub na zniszczeniu laserem CO2.