Krew po oddaniu stolca i antybiotykoterapia

Wczoraj rano i wieczorem oraz dziś ok 14 zauważyłem na papierze toaletowym krew po oddaniu stolca. Dziś podczas defekacji ból był dość znaczny - pieczenie, które powoli ustępuje. Skończyłem właśnie antybiotykoterapię na HP (amotaks,klacid) i biorę controloc. Czy sama dieta bogatobłonnikowa może w tym wypadku pomóc? Na piątek mam wizytę u gastroenterologa i oczywiście powiem mu o tym ale nie wiem czy nie powinienem iść wczesniej do innego lekarza się skonsultować. Pozdrawiam, Krzysztof

Witam. Jeśli w najbliższym czasie ma Pan wizytę u gastroenterologa nie ma potrzeby wcześniejszego zasięgania opinii innego lekarza. Oprócz diety bogatej w błonnik może Pan się wspomóc dostępnymi w aptekach preparatami laktulozy.