Krew utajona w kale a choroba nowotworowa

Witam. Co moze mi grozić jezeli wykryto mi krew utajona w kale.? Czy musi to byc rak.?

Witam,
Krew utajona w kale jest jednym z objawów raka jelita grubego, ale również występować może w chorobach zapalnych i infekcyjnych nie tylko jelita grubego, ale również cienkiego i żołądka.
Zwykle wykonuje je się dwukrotnie i dopiero dwukrotnie dodatni wynik jest wskazaniem do wykonania kolonoskopii.

pozdrawiam