Krosty na ciele i w okoliach krocza. Jak mogę się ich pozbyć?

Witam. Mam od około dwóch miesięcy uczulenie lub cokolwiek to jest. Charakteryzuje się krostkami małymi na rękach. Są małe, swędzące i można czasem z niektórych wycisnąć przezroczystą maź. Wyskakują również na prawym i lewym boku brzucha. Niżej mam również 2 większe krosty na penisie, są zaczerwienione i kilka krost mam w okolicach jąder. Jak tylko zaczynam je dotykać to swędzą, a jak drapię to swędzą jeszcze bardziej! Przy nacisku też swędzą. Byłem u lekarza. Przepisał mi lek (steryd). Teraz czekam na wizytę u alergologa. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety, bez badania lekarskiego nie da się stwierdzić na co Pan cierpi. Z opisu bardzo prawdopodobne są zmiany uczuleniowe.

Powstałych zmian mimo uczucia świądu proszę nie drapać, aby nie doszło do nadkażenia bateryjnego.
Jeżeli są to zmiany uczuleniowe, to zalecone leczenie jest prawidłowe, proszę spróbować jeszcze preparatów wapnia, dostępnych bez recepty. Proszę również spróbować zauważyć, kiedy zmiany się pojawiają (przyczyną może być jakiś pokarm, kosmetyk). A na zalecaną wizytę proszę zdecydowanie się udać.

Pozdrawiam.