Które produkty powodują u mnie trądzik?

Od 3 lat nie jem mięsa. Jako, że aktywnie ćwiczę na siłowni, staram się zapewniać wysoką podaż białka w diecie, tj. min. 2g na kgmc. W ostatnim czasie, kiedy zacząłem spożywać dużo produktów mlecznych, wysokobiałkowych zauważyłem, że pojawił mi się dosyć mocny trądzik. Głównie na plecach i szyi, ale też np. na czole. Odstawiłem więc produkty mleczne i obecnie moim jedynym źródłem białka są warzywa (soja, groch, ciecierzyca, fasola), zboża (głównie pszenica) oraz jaja. Problem jednak nie ustępuje. Czy to możliwe, że któryś z produktów roślinnych lub jaja wywołują u mnie trądzik?

Przy nietolerancji białek mleka krowiego często występuje tzw. krzyżowa nietolerancja białka soi- być może to przyczyna Pana dolegliwości.