Laserowe usuwanie nadżerki

Witam, mam pytanie odnośnie usuwania nadżerki laserowo (mam 22 lata, nie rodziłam). Czy taki zabieg można wykonać w Poznaniu na NFZ czy wyłącznie prywatnie? Jakie są prywatne ceny takiego zabiegu? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zabieg leczenia nadżerki laserem (fotokoagulacja) to koszt około 200-400 złotych. Niestety nie jest on refundowany przez NFZ.

Lek. Paweł Baljon

Refundowana może być kriokoagulacja czyli zamrażanie ciekłym azotem zmienione chorobowo tkanki śluzówki. Zabieg trwa od 4 do 6 minut. Metoda ta jest bardzo skuteczna i bezbolesna.