Leczenie wspierające przy depresji

Leczę się na depresję latami, był czas bez leków, niestety musiałam znów do nich wrócić. Byłam w leczeniu wspierającym 8 lat, potem w terapii 4 lata, wydaje mi się,że próbowałam wszystkiego, po prostu szukam ratunku, jednak moja jakość życia się nie poprawia. Wydałam wiele pieniędzy na leczenie. Wszystko okazuje się na marne. Codzienność to walka o przetrwanie, nachodzą mnie najgorsze myśli.

Depresja jest choroba nawracającą, dlatego warto zapewniać sobie pomoc i wsparcie specjalistów wówczas, gdy jest to potrzebne. Jeśli teraz odczuwa Pani pogorszenie- warto wznowić psychoterapię. Psycholog pomoże Pani przetrwać najtrudniejszy okres i nadal pracować nad sobą.

Witam Panią. Nie mogę wywnioskować z Pani opisu czy korzystała Pani z obu form leczenia depresji to jest z farmakoterapii i psychoterapii. Od lat badania nad skutecznością leczenia depresji wskazują na łączenie tych obu form. Stosowanie ich oddzielnie daje mniejsze efekty. Do kompetencji lekarza psychiatry należy wybranie leku dla Pani by z jednej strony był maksymalnie skuteczny z drugiej przynosił jak najmniejsze efekty uboczne w postaci negatywnych reakcji Pani organizmu. Jeśli chodzi o psychoterapię od dłuższego czasu wysoką skutecznością popartą badaniami legitymuje się nurt poznawczo-behawioralny. Pani krótki opis traktuję jako chęć znalezienia pomocy dlatego proszę połączyć te obie formy leczenia, tym bardziej jeśli wcześniej z takiej formy Pani nie korzystała. Pozdrawiam Panią.