Lekarz nic nie stwierdził. Co robić?

Po dzisiejszej wizycie u lekarza nic nie stwierdzono. Nie zgodzę się z tym, mam lekko podwyższoną temperaturę, osłabienie organizmu, okropny ból w okolicy migdałków, dreszcze, oczy mi łzawią. Nie wiem, co już mam robić?

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani!

Najprawdopodobniej jest to infekcja wirusowa, jeżeli lekarz po zbadaniu Pani i dokładnym obejrzeniu gardła i migdałów, nie stwierdził cech infekcji bakteryjnej. Infekcje wirusowe zaś leczy sie objawowo, środkami przeciwzapalnymi i przeciwgorączkowymi, dostępnymi bez recepty. Myślę, że w związku z tym brak zaleceń ze strony lekarza mógł być powodem Pani niepokoju.