Lekkie krwawienia przy tabletkach Atywia

Witam biore tabletki anty od 7 miesięcy pierwsze 4 miesiące zazywalam Ativie a kolejne 3 Diamille . Przy teraźniejszym opakowaniu czli jestem przy 14 tabletce . Ale przy 1 tabletce dostałam miesiączki minelo 7 dni okresowych potem nie caly tydzień przerwy i znow dostałam lekkiego krwawienia czyli mniej więcej przy 10 tabletce . A wiec jaka moæe być tego przyczyna ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanego opisu wskazać przyczynę krwawienia/plamienia śródcyklowego. Może być to jednak zarówno wynik zmiany diety, aktywności fizycznej, wyjazdów, stosowania innych leków jak i schorzeń narządu rodnego. Jeśli krwawienie będzie się powtarzać lub nasilać sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.