Lenistwo a nauka gry na gitarze

Witam. Mam problem z moim lenistwem. Chodzi o to, że muszę coś zrobić np. nauczyć się czegoś, to ja unikam tego. Siedzie na internecie, oglądam tv itd. Gram na gitarze. Bardzo się interesuję, chciałbym zostać sławnym gitarzystą, lecz gdy przychodzi do nauki pobrzdąkam trochę i już mi się nie chce. Mój nauczyciel powiedział, że w ciągu roku zrobiłem materiał który miałem mieć na 3 lata. Gram zazwyczaj 2-3 godziny. Chciałbym poświęcić na gitarę całe dnie, jak sławni gitarzyści lecz co? - lenistwo.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, musi Pan znaleźć w sobie motywacje i pasje do grania na gitarze. Moze nie jest to hobby które tak naprawdę jest Pana pasja i zawsze można takze spróbować sie odnaleźć w czymś innym. Pozdrawiam

Witam Pana
Pan swoją sytuację nazywa lenistwem a ja myślę że żyje Pan w iluzji. Pisze Pan o chęci bycia sławnym gitarzystą i być może wydaje się Panu że jakimś fuksem się uda, po prostu bez wysiłku. Racjonalnie Pan krytykuje siebie, jest to zrozumiałe. Bardzo pozytywne jest to że widzi Pan tą sytuację i chce ją zmienić. Warto jednak w gabinecie psychoterapeuty przyjrzeć się trochę tej iluzji i tak spróbować się jej pozbyć.
Życzę powodzenia
Anna Suligowska