Liczne kolonie w wymazie gardła

Witam. Odebrałam przed chwilą wyniki wymazu gardła : Strepococcus alpha-hemolytc-liczne kolonie Micrococcus species-dosc liczne kolonie Jak można to leczyc? czytalam ze one sa odporne na antybiotyki? czyli co? nie da sie tego wyleczyc? Bede wdzieczna za odp
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Bakterie mogą być oporne na część antybiotyków ale nie na wszystkie. W tej sytuacji dobrze jest wykonać antybiogram i ocenic które antybiotyki zadziałają a które nie. Prosze udac się do lekarza który zlecił badanie.