Lordoza szyjna i zwężenie przestrzeni międzykręgowej

Witam. Mam 29 lat. właśnie odebrałam wyniki RTG Na których jest napisane Lordoza szyjna i zwężenie przestrzeni międzykręgowej C5-C6. Co to oznacza, i jak się leczy? Dodam że od paru miesięcy boli mnie kark , bark i ciągnie się aż do łokcia i drętwieją mi palce u reki dlatego miałam robione te badania. Z wynikami idę w następnym tygodniu a chciałabym już co nieco wiedzieć. Dziękuje i pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Może to oznaczać chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie. Nie można postawić rozpoznania na podstawie samego badania RTG. Diagnozę stawia lekarz, który na podstawie badania fizykalnego, objawów klinicznych oraz wyników badań dodatkowych. Sugeruję udać się wraz z wynikiem do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.