Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Luki w pamięci a zdrowie psychiczne

Ostatnio jestem pod wplywem duzego stresu, sytuacja jest skomplikowana, do calej gamy roznych psychologicznych glownie objawow przypominajacych depresje zaczelam miec luki w pamieci. Ale te luki sa.. straszne np. stoje przed moja 5-letnia siostrzenica i nie wiem jak ma na imie. Taka czarna dziura ktora znika dopiero jesli ktos mi podpowie dana rzecz. Czy luki w pamieci takich "oczywistych" rzeczy moga byc powiazane ze zdrowiem psychicznym, czy to oddzielny temat dla innego specjalisty?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Skala zapominania

Tak. Może być to powiązane. Bardzo duży i długotrwały stres wpływa negatywnie zarówno na procesy poznawcze (uwaga, pamięć, decyzyjność itp), emocjonalne (obniżony nastrój), motywacyjne (obniżone aspiracje, motywacja, energia do działań - apatia), jak i zdrowie jako takie (obniżona przez stres odporność sprzyja "łapaniu" różnych chorób). Na wstępie polecam zrewidować swój plan obowiązków i działań tak, aby były w nim przerwy na reset i rozluźnienie. Po drugie proszę skorzystać z treningu relaksacyjnego Jacobsona (dostępne nagrania w Internecie), który pomoże Pani się rozluźnić. Po trzecie - polecam udać się na konsultację z psychologiem, który nauczy Panią zadaniowych metod radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Dzień dobry, to może być jak najbardziej związane z pani stanem psychicznym. Zachęcam do konsultacji psychologicznej, psycholog po wstępnej diagnozie zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety